Jest absolwentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Studiowała i ukończyła dwie specjalności. Posiada tytuł magistra na kierunku pedagogika wczesnoszkolna z przedszkolną oraz opiekuńczo- wychowawcza z terapią pedagogiczną. Kilkukrotnie była wychowawcą na koloniach i półkoloniach. Chętnie uczestniczy w szkoleniach, dzięki którym może rozwijać siebie i swoje kompetencje. Wybrała pracę z dziećmi, ponieważ dzięki niej spełnia się zawodowo, a spędzanie z nimi czasu sprawia jej wiele radości i satysfakcji. W pracy z dziećmi uwielbia to, że każdy dzień jest niepowtarzalny. Docenia to, że kształcąc swoich wychowanków, sama jest w stanie wiele się nauczyć, zarówno o nich samych, jak i o samej sobie. W wolnych chwilach lubi uprawiać sport, dzięki któremu może się odprężyć i skoncentrować.